Micro - Macro Influencer Arasındaki Farklar

  • Tarih : 13.08.2020 19:44
  • Son Güncelleme : 06.04.2021 18:57

Micro -Macro influencer arasındaki farklar ve benzerlikler nedir ve pazarlama stratejiniz için hangisinin doğru olduğunu bilmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Oluşturduğunuz hesap içindeki insanlarla bağlantılı, ilgili ve yüksek etkileşimde bulunan bir kitleye ulaşmak ve satışları artırmak Influencer Marketing'in temelidir.

Tüketiciler için Influencer Marketing, Ağızdan Ağıza (WOM) pazarlamanın dijital formudur ve görünürlüğü ve farkındalığı artırır. Bu yüzden markalar için çok karlıdır. Çoğu marka, Influencer Marketing'e ortalama 1 $ yatırımla 6,50 $ kazanır.

Mega Influencer Nedir?

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ancak çok fazla takipçisi olmayan bireyler bu kategoriye giriyor. Bu insanlar sevdikleri ürünlerle ilgili olarak para aldıkları için değil, sadece ürünleri sevdikleri için paylaşımda bulunuyorlar. Mütevazı takipçileri olan bireyler Micro Influencer kategorisine dahil oluyor. Bu insanların genellikle 10 binden az takipçisi olmaktadır

Macro Influencer Nedir?

Sektördeki anahtar seslerdir. Mikro etkileyicilerden farklı olarak, 10.000 veya daha fazla takipçileri vardır ve çevrimiçi varlıkları popülerlikleriyle bağlantılıdır. Mega etkileyiciler, markalı içeriği paylaşmak için bir ücret alır ve bu içeriği hatırı sayılır bir kitleye ulaştırır. Influencer Marketing dünyasında tam ücretli promosyon örneğidir.

Influencer.co'nun raporuna göre 2.000-100.000 takipçisi olan Micro Influencer'lar, Instagram gönderi paylaşımı başına 137 ile 258 dolar arasında para alıyor. 100.000'den fazla takipçisi olan etkileyiciler için bu rakam gönderi başına 1.000 dolara kadar çıkabilir.

Nano Influencer

Nano Influencer'lar, genellikle yerel alanlarda takipçileri olan ve markalaşma konusunda çok az deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayan Influencer türüdür. Nano Influencer'ların az sayıda takipçisi olmasına rağmen, Influencer'a olan güvenleri yüksek ve herhangi bir eyleme katılma seviyeleri yüksektir.

Micro Influencer Nedir?

Sosyal medyadaki en büyük influencer grubu olarak bilinen Micro Influencer'lar aynı zamanda konu veya sektör uzmanları olarak da bilinirler. Micro Influencer'ın takipçileri 10.000 ile 100.000 arasında ve birçoğu markalaşma konusunda tecrübeli.