Instagram'da Story Paylaşma

  • Tarih : 10.08.2020 14:12
  • Son Güncelleme : 08.04.2021 14:59

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'a gelen yeni özellik… Ağustos başında Instagram'a gelen yeni özellik “hikâyeler” şimdiden oldukça popüler hale geldi. Bir diğer popüler uygulama SnapChat'e olan benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken özellik, piyasaya sürüldüğü günden bu yana konuşuluyor. Peki, bu Instagram hikayeleri neler?

Instagram'ın 'Hikayeler' özelliği 24 saat içinde otomatik olarak silinen fotoğrafların paylaşılmasına olanak sağlıyor. Bu sayede takipçileriniz paylaştığınız fotoğrafları görüyor ve fotoğraflar 24 saat içinde siliniyor. Fotoğraflarınıza kimin göz attığını da görebilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Nasıl Atılır?

Arkadaşlarınızın hikâyelerini görmek için Instagram ana sayfanızın üst kısmındaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz. Hikayenizde bir fotoğraf paylaşmak için ana sayfanın sol üst köşesindeki artı işaretine tıklamanız yeterlidir. Kamera açıldığında ortaya çıkan daireye bastığınızda fotoğraf çekiliyor ve basılı tuttuğunuz sürece video çekiyorsunuz. Fotoğrafınızı veya videonuzu çektikten sonra, ekranınızı kaydırarak bir filtre seçebilirsiniz. Sağ üst taraftan fotoğrafın üzerine yazı yazabilir veya çizim yapabilirsiniz. Sağ alttaki işaret kayıt için kullanılır. Göndermek için ortadaki dairedeki ok şekline basmanız yeterlidir.

Instagram, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir güncelleme ile hikayede paylaşılan paylaşımların post olarak paylaşılmasını mümkün kıldı. Bu blog yazısında, hikayede bir Instagram gönderisini paylaşmak için yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz. Kendinizin veya hikayenizde takip ettiğiniz bir hesabın video veya fotoğraf gönderisini paylaşmak için;

  • İlk olarak, Android veya iOS işletim sistemi ile telefonunuzda veya tabletinizde Instagram uygulamasını açın.
  • Hikayenizde paylaşmak istediğiniz gönderiyi açın.
  • Yayın altındaki paylaş düğmesine dokunun.
  • Açılan paylaşım penceresinden en üstteki hikayenize, uygulama yayınınıza hikayenize ekleyin seçeneğine dokunun.
  • Paylaşım ekranına eklemek istediklerinizi ekleyin ve hikayenize ekleyerek paylaşın.
  • Bu paylaşımdan sonra, yayının sahibi hikâyenizde @ ile etiketlenecek ve dokunduğunuzda bu sayfaya erişim mevcut olacaktır.

Hikayelerin sıklıkla atıldığı Instagram hesabı sahibi bireyler, düzenli paylaşımların takipçileri tarafından göz ardı edildiğinden şikayet etti ve sık sık paylaşımlarının ekran görüntülerinin alındığını hikayelerinde paylaştı. Bu özellik ile takipçilerinizin daha büyük kısmına göstermek istediğiniz postlarınızı hikayelerinizde paylaşabilir ve daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.