Instagram'da Profil Gizleme Ve Açma

  • Tarih : 13.08.2020 19:08
  • Son Güncelleme : 07.04.2021 21:35

Instagram profilinizi nasıl gizleyeceğiz bilinmiyor veya başvurduğunuz kaynaklar bu durumu oldukça karmaşık açıklıyor ve yapamıyor olabilirsiniz. Şimdi en pratik şekilde Instagram’da profil gizleme ve açma noktasında tatminkar açıklamada bulunacağız.

Her sosyal medya uygulaması gibi Instagram uygulaması da bazı ilkeleri diğerlerine göre önceliklendirir. Bunlardan biri de mahremiyet yani gizlilik ilkesidir. Kullanıcıların kendilerini güvende hissetmeleri ve herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için getirilen ek özelliklerden bazıları bu kapsamda yer almaktadır. Bu sorunların temelinde Instagram profilimi nasıl gizleyebilirim sorusu var.

Bu soruların cevaplarını birlikte inceleyeceğiz. Açıklayıcı bir şekilde, adım adım yapmanız gereken tüm adımlar dahil edilmiştir. Uygulama boyutundan önce öncelikle işin teorik boyutundan bahsedelim. Öyleyse, Instagram profilini gizlemenin ne anlama geldiğini ve sonuçlarının ne olduğunu açıklayalım. Daha sonra kararınız devam ederse Instagram profilini nasıl gizleyeceğiniz ve sorularınıza cevap verme konusuna geçelim. Instagram profil gizleme ile ilgili tüm detayları aşağıdaki maddeleme doğrultusunda kolayca öğrenebilirsiniz.

Instagram Profili Gizleme Adımları

İlk olarak, Instagram hesabınıza giriş yapın

Ana ekranın sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine tıklayın, ekranın alt kısmında bir ayarlar seçeneği olacaktır. Instagram hesabınızla ilgili birçok ayarı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar diyerek bir sonraki adıma geçin.

Hesap gizliliği seçeneğine tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Açılan ekranda ekranı aşağı kaydırdığınızda "gizli hesap" seçeneği belirecektir. Bu seçeneğin aktif olması gerekir. Yanındaki düğmeye tıklayarak etkinleştirin. (Mavi renk olması gereklidir.)

Son! Hesabınız artık gizli hesap moduna geçmiştir. Mevcut takipçileriniz ve kabul ettiğiniz diğer kişiler profilinizi görebilecek. Dışarıdan biri hikayelerinizi ve gönderilerinizi kesinlikle göremeyecektir.

Instagram’da Profil Açma Adımları

Bu gizliliği kaldırmak için aynı adımları izleyin. Gizli hesap seçeneğini devre dışı bırakın. (Mavi rengin kaybolmasını sağlayın.) Bu adımı izlediğinizde gizlilik kaldırılacaktır. Bu değişiklikleri istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Bu yazımızda Instagram profilimi nasıl gizleyeceğim sorusuna kademeli ve açıklayıcı bir anlatımla cevap verdik. Bundan sonra, profili istediğiniz zaman gizleyebilir ve bu gizliliği istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Bu seçenek tamamen kullanıcıya bağlıdır.