Instagram'da İstatistik Görüntüleme Nasıl Yapılır

  • Tarih : 13.08.2020 20:06
  • Son Güncelleme : 06.04.2021 18:58

Instagram, istatistik özellikleri ve etkileşim oranıyla uzun süredir işletmelerin favori sosyal ağlarından biri olarak öne çıkıyor. İşletmelerin veri üzerinden hareket ettiği Instagram'ın istatistikleri birçok işletme hesap için kritik bir önem taşımakta. O halde Instagram’ da istatistik görüntüleme nasıl yapılır sorusuna cevap vermek isabetli olacaktır.

Bu arada Instagram'da istatistik kullanabilmek için öncelikle bir işletme hesabınızın olması gerektiğini belirtelim. Şu anda Instagram'da kişisel bir hesabınız varsa, bunu birkaç adımda bir işletme hesabına dönüştürebilirsiniz.

Instagram Hesabı İşletme Hesabına Nasıl Dönüştürülür?

Her şeyden önce, kişisel hesabınız herkese açık olmalıdır. Instagram'da özel hesapları işletme hesabı olarak kullanmak mümkün değildir. Hesabınızı bir iş hesabına dönüştürmek için, profilinizdeki ayarlar bölümüne gidin ve işletme hesabına geç seçeneğine tıklayın.

Bu adımdan sonra Instagram İşletme hesabınızı işletmenin Facebook sayfası ile ilişkilendirmeniz gerekmektedir. İşletmenizin bir Facebook Sayfası yoksa Instagram, bu süreçte bir Facebook Sayfası oluşturmanıza da izin verir. Bu ilişkilendirmeyi seçtikten sonra, İşletme Profilini Ayarla seçeneği altında iletişim bilgilerinizi doğrulayarak süreci bitirebilirsiniz.

Instagram İstatistikleri Nasıl Görüntülenir?

Hedef kitleniz tarafından en çok hangi gönderi ve hikayelerin görüntülendiğini, hangi gönderileri paylaştığınızı ve etkileşimde bulunduğunuzu görebilir ve hesabınızla etkileşime giren kişiler (yaş, cinsiyet, konum) hakkında bilgi alabilirsiniz. Elbette, Instagram istatistiklerini görüntülemek için bir işletme hesabına sahip olmalısınız.

  • İlk olarak, işletme profiline geçmek için Instagram uygulamasını açın
  • Ardından ana ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine tıklayın ve ardından sağ üst köşedeki seçenekler simgesine tıklayın.
  • Seçenekler ekranının altındaki işletme profiline geç seçeneğini tıklayın.

Instagram'da İstatistikleri Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Instagram hesabınızdayken, sağ üst köşedeki istatistikler simgesine dokunun. Bu bölümde, kullanıcıların hangi gönderilerle etkileşimde bulunduğunu görebilirsiniz.

  • Beğeniler: Beğeni sayısı
  • Yorumlar: Gönderi yorumlarının sayısı
  • Gösterim: Paylaştığınız içeriği kaç kişinin gördüğünü size söyler
  • Erişim: Gönderilerinizden herhangi birini gören benzersiz hesapların sayısını gösterir
  • Profil Ziyaretleri: İşletme profilini ziyaret eden benzersiz hesapların sayısını gösterir