Instagram Hikayelerine Soru Anketi Nasıl Eklenir

  • Tarih : 13.08.2020 19:56
  • Son Güncelleme : 06.04.2021 18:57

Sosyal medya denilince akla gelen yerlerden biri Instagram'dır. Fotoğraf paylaşım platformu olarak bilinen ve dünyanın her yerinden kullanıcıları bulunan Instagram'da farklı özellikler bulunuyor. Bunlardan ilki, çekilen fotoğrafların da eklenmesiyle öykü bölümüne çeşitli kareler eklemektir. Sosyal medya platformlarında zaman zaman yenilikler ortaya çıkmakta ve güncellemeler yapılmaktadır. Son zamanlarda Instagram hesabı olanların tercih ettiği özelliklerden biri de hikaye paylaşımı. Peki, bir Instagram hikâyesinde nasıl soru sorulur ve Instagram hikâyelerine soru anket nasıl eklenir gibi merak edilen noktalara tatminkâr cevaplar sunacağı.

Instagram Hikâyelerinde Nasıl Soru Sorulur?

Anket, hikâye girildiğinde fotoğraf çekildikten sonra sağ üst köşedeki gülen yüz simgesine tıklandığında aşağıdaki seçenekler arasında yer almaktadır. Anket cümlesine tıklanarak ve soru sor kısmına istenilen konu üzerine soru yazılarak cevap kısmı doldurulur ve ardından hikâye paylaşılır.

Instagram Hikayesi Bölümünde Neler Yapılabilir?

Instagram hikaye bölümünün gelmesiyle kullanıcılar karelerini burada paylaşıyor. Instagram hikayesinde soru sorma özelliği aynı zamanda hesap sahibinin sorularını takipçilerine iletmesi ve merak edilen konularda cevap alması için bir yoldur. Anketin sonucu da aynı şekilde görülebilir. Hikaye bölümünde fotoğraf veya video üzerine sorular sorarak anket yapmak mümkündür. Hikayeyi kimin gördüğü ve toplam oy sayısı da anlaşılabilir.

Instagram Anket Özelliği Nedir?

Şimdi özelliği biraz daha detaylı tartışalım. Instagram anket özelliği hikayeler bölümünde kullanılacak bir özelliktir. Söylediğimiz gibi bunu sadece hikayeler bölümünde kullanabilirsiniz. Bir gönderi hazırlayabilecek ve ardından bu gönderi aracılığıyla kullanıcılara sorular sorabileceksiniz. Takipçilerinize soracağınız soruların en fazla iki farklı seçeneği olacaktır.

Instagram Anketi Yapma

Kullanıcılar, Instagram Anket Özelliğini kullanarak oluşturduğunuz soruları iki seçenekten birini seçerek cevaplayabilecekler. Zaten büyük beğeni toplayan yeni özellik ile soru ekranından anketi cevaplayan kullanıcıları da görebileceksiniz. Ankete kimin yanıt verdiğini, sonuçların nasıl olduğunu ve takipçilerinizden hangisinin neyi yanıtladığını görebileceksiniz. Bunun için sorunun ana sayfasını açmanız yeterli olacaktır. Ayrıca tıpkı hikaye paylaşımlarında olduğu gibi Instagram anket özelliği kullanılarak sorulan sorular 24 saat geçerli olacak. Anket 24 saat sonra kaybolacaktır. Kullanıcılar daha sonra sonuçları göremeyecek.