Instagram Hesabınızı İki Adımda Güvene Alın

  • Tarih : 13.08.2020 19:17
  • Son Güncelleme : 06.04.2021 18:57

En çok kullanılan sosyal medya hesapları arasında yer alan Instagram'da hesabın güvenliğini sağlamak oldukça önemlidir. Arkadaşlarınızın kişisel bilgilerini, fotoğraflarını ve bilgilerini içeren uygulamada hesabınızın başkaları tarafından ele geçirilmesi birçok olumsuz sonuca neden olmaktadır. Hesabınızın güvenliğini sağlamak için yapmanız gereken ilk şey profil bilgilerinde yer alan bölümden telefon numaranızı sisteme eklemektir. Ayarlarda bulunan gizli bilgiler sekmesinden telefon numarasını girmeniz ve size gelecek bir SMS ile onaylamanız gerekmektedir. Telefon numaranız, hesap için en büyük güven olacaktır. Ayrıca diğer bilgileri doldurarak hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bunlar e-posta adresiniz, güvenlik sorunuzun cevapları olabilir.

İki Faktörlü Doğrulamayı Açın!

Bunun yanı sıra iki faktörlü doğrulama opsiyonunu açabilirsiniz. Bunu yapmak için profilinizde sağ üstteki üç noktayı kullanmalısınız. İki faktörlü kimlik doğrulamaya basın. Güvenlik kodu iste seçeneğinin ardından aç deyin. Ardından telefon numaranızı yazın. Telefon numaranızı girerseniz, size kodlar verecektir. Bunların ekran görüntüsünü almalı ve kaydetmelisiniz. Böylece Instagram hesabınız aktif ve açıkken diğer kişiler hesabınıza giriş yapamayacaktır.

Instagram hesabınızı nasıl güvence altına alabileceğinizi konusu en çok merak edilen noktalardan birisidir. Instagram hesabınızı güvence altına almak için öncelikle telefon numaranızı ve e-posta adresinizi doğrulamalısınız. Doğruladığınız takdirde başkaları sizin hesabınıza giriş yaptığı zaman Instagram size sms ve e-posta adresinizle bir uyarı mesajı gönderecek ve sizinle iletişime geçecektir. Parolanızın bulunmasını kolaylaştırmayın. Şifrenizi kimseyle paylaşmayın. Diğer cihazlardan hesabınızda oturum açtığınızda oturum açma bilgilerimi hatırla seçeneğini kapatın.

Hesap Çalınmalarına Dikkat!

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan fenomen hesapların çalınması, yeniden adlandırılması ve para karşılığında başkalarına satılması veya kişisel hesapların çalınarak tehdit olarak kullanılması ve şantaj yapılması hepimiz için bir risk durumudur. Bu nedenle, profilinizi ne kadar hassas olursa olsun en yüksek seviyede güvenlik ile donatmalısınız. Hesabınızda telefon numarası, e-posta adresi ve fotoğraf gibi bilgiler olduğu için güvenlik sağlanmalıdır.