Bir Başkası Tarafından Ele Geçirilmiş Instagram Hesapları

 • Tarih : 13.08.2020 19:50
 • Son Güncelleme : 06.04.2021 18:58

Instagram hesabınız çalınırsa ne yapacaksınız? Bu soruya cevap vermeden önce, buna neyin sebep olmuş olabileceğini tartışalım. Bunlardan ilki, son zamanlarda "cheat" adı altında pek çok ücretsiz web sitesinin yayına girmesi ve Instagram profilinizi ücretsiz olarak popülerleştireceklerini söyleyerek, sizden sistemlerine "Instagram ile giriş yap" şeklinde giriş yapmanızı istemesidir. Ancak, bu web sitelerindeki Instagram ile giriş bölümleri gerçek değildir. Yani şifreleriniz Instagram'ın giriş sayfasını taklit ederek kolayca çalınabilir.

Telefonunuza yüklenen  kötü amaçlı yazılımların Instagram hesap şifrenizin çalınmasına neden olmuş olabileceği ihtimali göz ardı edilmemelidir. Bu durum genellikle Android cihazlarda oluyor çünkü iPhone cihazları 3. şahıs uygulamaların tarayıcı üzerinden yüklenmesine izin vermiyor ki bu da güvenlik açısından daha etkili oluyor. Yani bir Android cihazınız varsa ve bu durumdan şüpheleniyorsanız bir virüs programı kullanabilirsiniz.

Çalınan Instagram Hesabını Nasıl Geri Alabilirim?

İnternette bu konuyla ilgili pek çok yöntem var ama bunların çoğu güncel değil. Çünkü Instagram, destek merkezini yeniledi ve çalınan hesabı doğrudan Instagram.com üzerinden bildirmek artık mümkün değil. Bunun yerine yeni yöntemler geldi. Bunları size aktarmaya çalışacağız. Bir başkası tarafından ele geçirilmiş Instagram hesapları noktasında şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Instagram uygulamasını açın, muhtemelen giriş sayfasını göreceksiniz çünkü hesabınız saldırıya uğramış yahut çalınmış.
 • Giriş sayfasında, giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda Hesabınıza Erişin ve sonrasında Kullanıcı Adı veya E-Posta Kullan seçeneğine basın.
 • Muhtemelen kullanıcı adınız değiştirilmiştir, ancak eski kullanıcı adınızı veya eski e-posta adresinizi girin ve sağ üst köşedeki "sağ ok" tuşuna basın.
 • Hesabınızı bulamadığımız gibi bir ifadeyle karşılaşırsanız, zeki davranmakta yarar var. Bu noktada direkt takip ettiğiniz kişilere mesaj atın, kullanıcı adınız değiştirilmiş olsa bile, arkadaşlarınız sizi takip ettikleri için (Takip Edilenler) bölümünde profilinizin değiştirilen kullanıcı adını göreceklerdir. . Değiştirilen yeni kullanıcı adınızı bulduğunuzda üst kısımdaki kullanıcı adı veya e-posta bölümünde bulduğunuz kullanıcı adını girin ve tekrar "sağ ok" diyerek devam edin.
 • Hesap bulunduğunda, size mevcut seçenekleri sağlayacaktır.
 • Seçeneklerden herhangi birine erişiminiz yoksa, "Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?" Kısma tıklayın.
 • Bu bölümde Instagram, kimliğinizi doğrulamak için bazı bilgiler isteyecektir. Doğru bir şekilde doldurun.
 • Doldurduktan sonra formu gönderin ve cevap beklemeye başlayın. En geç 1-2 gün içinde tahmini bir iade alacaksınız ve kaydettiğiniz e-posta adresine bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecektir.