Başarılı Marketing Sırları

  • Tarih : 13.08.2020 19:39
  • Son Güncelleme : 11.04.2021 10:06

Başarılı marketing’in ne olduğunu tam olarak anlayamayabilirsiniz, ancak basit bir konsepte sahip olduğunu başarılı marketing sırlarını sizlere aktardıktan sonra fark edebilirsiniz. Bu metinde, ürünleri ailenize veya arkadaşlarınıza satmanıza yardımcı olacak ifadeler bulunmayacak. Bu yazımızda Network Marketing sektöründe nasıl başarılı olunacağından bahsedeceğiz.

Network Marketing Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Network Marketing sektörüne girmeden önce aşağıdaki noktaları iyi bilmelisiniz.

  • Bu bir iş modeli, hemen zengin olmanın yolu değil.
  • İnandığınız ürünü bulun
  • Ağ pazarlaması ve piramit oluşturma arasındaki farkı bilin.

Herhangi bir ağ pazarlama fırsatı, hemen zengin olmanın bir yolu olarak değil, bir iş fırsatı olarak algılanmalıdır. İsminizin anılması için çok çalışmanız gerektiğini bilmelisiniz. Hemen zengin olmanın basit ve hızlı bir yolu olsaydı, bunu kimse ifşa etmezdi. Birlikte çalıştığınız kişileri potansiyel iş ortakları olarak görmeniz gerekir. Pazarlama ağı sektöründe başarılı olmanın tek yolu, ortaklarınıza güvenmek ve işinizi büyütmek için çabalamaktır. İnandığınız bir ürüne sahip olmalısınız. Örneğin sattığınız ürünü kullanmıyorsanız, inanmıyorsanız diğer kişinin buna inanmasını beklemek pek de isabetli bir beklenti olmaz.

Network Market sektörü ürün bazlı bir sektördür ve bu anlamda piramit yapısından oldukça farklıdır. Herhangi bir Ağ Pazarlama fırsatına karar verdiğinizde, onu dikkatlice araştırmanız ve piramit yapısı olmadığından emin olmanız gerekir.

Marketing’de Nasıl Başarılı Olunur?

Network Marketing'in ne olduğunu ve ne olmadığını anlıyorsunuz. Öyleyse bu işte nasıl başarılı olunacağından bahsedelim. Çoğu zaman markaların milyonlarca liralık reklamlarla tanıtıldığını görüyoruz. Bireyler olarak o kadar paramız olmayabilir.

Çok büyük kurumsal firma ve markalar gibi birçok uluslararası sponsorluğu bulunan bir network marketing firması ile çalışmak istediğinizde bu sponsorlukları sunumlarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca çeşitli video ve içerik paylaşılan zeminlerde bilgilerinizi sürekli taze tutabilir, iş fırsatları, sektör ve ürünler hakkında bilgi alabilir, elde ettiğiniz verilerinizi de ürün / hizmetiniz ile birleştirebilirsiniz.

Sosyal medya, bu işi pazarlamak için en önemli kanallardan biridir. İşletmenizde kullandığınız ürünleri sosyal medyada anlatabilir, fotoğraf ve video çekip yükleyebilir, ulaşmak istediğiniz birçok kişiye ulaşabilirsiniz.